Кина двокатна prefab куќа социјални станови сад куќа производител и снабдувач | Yixi
SHANGHAI Yixi боја челик MACHINERY CO., LTD

двокатна prefab куќа социјални станови сад куќа

Краток опис:

Рамен пакет сад куќа: Флексибилност комбинација, изградбата овозможува спојување на одделни сад куќа во попречно или надолжно правци без граници, а исто така може да бидат наредени 2 ~ 4 приказни, за зголемување на простор и функција. На врвот, дното и околу куќата на садот се користи за изолација на топлина, топлина зачувување материјали, обезбедување на удобно температура за внатрешниот живот. Рамен пакет сад куќа карактеристики 1. може да се пресели каде што е потребно, со кран или вилушка ...


 • :
 • детали за производот

  Рамен пакет сад куќа: Флексибилност комбинација, изградбата овозможува спојување на одделни сад куќа во попречно или надолжно правци без граници, а исто така може да бидат наредени 2 ~ 4 приказни, за зголемување на простор и функција. На врвот, дното и околу куќата на садот се користи за изолација на топлина, топлина зачувување материјали, обезбедување на удобно температура за внатрешниот живот.

  Рамен пакет карактеристики сад куќа

  1. може да се пресели каде што е потребно, со кран или forklift.and доколку е потребно, може да се срушени за да се спаси транспорт плаќање.

  2. може да биде флексибилно дизајниран, како што сакате да го додадете / избришете преграден ѕид, или да се направат една спална соба привремено.

  3. може соодветно да се транспортира со камион, без да се движат сите предмети во куќата.

  4. лесно може да се изгради / срушени со едноставни алатки, како што се клуч, рака drillers, итн

  5. елегантен, јасен доволно, пренослив, може да се комбинираат, итн .... Значи, може да се користи за канцеларија сајт, камп персонал, времено училиште, болница, прва помош свлечишта, итн

  6. земјотрес отпорни на 9-ти, и 210 km / h ветер отпорни.

  20ft рамен пакет контејнер HOUSE

  ГОЛЕМИНА

  5800mm × 2500mm × 2800mm

  ТЕЖИНА

  2000KG по единица

  Површински третман

  електростатско прскање

  рамка

  Галванизиран челик светлина

  колона

  Топло поцинкуван челик структура

   

  Кат (опционално)

   

  18mm влакна цемент одбор

  15mm MGO огноотпорни одбор / 15mm иверица одбор

  ПВЦ подни кожа

   

  ѕид

  ѕид панел

  50mm / 75mm / 100mm / 150mmthickness EPS / рок волна / стаклена волна / pu

  Ѕидни декорации (опционално)

  Метал врежан одбор / интегрирани ѕид панел / цемент влакна одбор / во боја лим

   

   

  на покрив

  Поцинкувана челична плоча

   

  0.3mm / 0.4mm / 0.5mm

  (изборен)

  Дебелина на сендвич панел

  50mm / 75mm / 100mm / 150mm

  таванот плочка

  дебелина 3мм

  прозорец

  Алуминиумска легура лизгачки прозорец / пластичен прозорец челик

  1200 * 900mm

  Врата

  безбедност врата челик / врата на врата / Сендвич огноотпорните

  900 * 2000mm

  боја

  клиент-изработени

   

   

  електрични Дел

  светлина

  ПВЦ декорација светлина

  Грло

  5 дупки штекер * 3

  3 дупки Клима приклучок * 1

  Прекинувач

  прекинувач едно копче

  дистрибуција кутија

  Невидливи дистрибуција кутија

  индустриски приклучок

  Кинески / англиски / европски / Австралискиот стандард

  отпорни на температура

  -40 ℃ до 40 ℃

  ветер отпор

  210km / h

  земјотрес отпор

  8 одделение

  Вчитување

  8 комплети за еден 40HQ

  ефикасност инсталација

  4 работници заврши инсталацијата

  Факултативна внатрешни распоред

  Имаме професионален дизајн тим и да се обезбеди цртежи ако клиенти ќе им треба

  6d54dbde

  Детална структура сад куќа

  5dc50917

  Куќа материјал за повикување

  ѕид панел

  EPS-сендвич-panel1

  EPS сендвич панел

  стаклена волна сендвич panel2

  Стаклена волна сендвич панел

  СТП сендвич panel3

  СТП сендвич панел

  рок волна сендвич panel4

  Рок волна сендвич панел

  ѕид декорација

  цемент влакна board1

  влакна цемент одбор

  боја челик Sheet2

  лим во боја

  интегриран ѕид панел (внатре декорација) 3

  интегриран ѕид панел (внатре декорација)

  Метал врежан board4

  Метал врежан одбор

  кат материјал

  0_Fiber цемент одбор

  Влакна цемент одбор

  0_MGO одбор

  MGO одбор

  0_Plywood одбор

  иверица одбор

  0_PVC кат кожа

  ПВЦ подни кожа

  Врата

  врата 1

  Врата

  Алуминиумска легура door2

  вратата од легура на алуминиум

  Стакло лизгачки door3

  Стакло лизгачка врата

  Сендвич панел door4

  врата сендвич панел

  прозорец

  Алуминиумска легура лизгачки прозорец-1

  Алуминиумска легура лизгачки прозорец

  алуминиум shutter2

  алуминиум блендата

  пластика челик window3

  прозорец пластика челик

  Изберете различни внатрешни објекти

  кујна кабинет

  1,6 милиони кујна клупата без sink1

  1,6 милиони кујна клупата без мијалник

  1,6 милиони кујна клупата со две sinks2

  1,6 милиони кујна клупата со две тоне

  туш главата

  туш head1
  туш head2

  Соба за туширање

  111
  2-1
  3-1

  тоалет

  1-1
  2-2
  3-3

  мијалник

  Измијте basin1
  Измијте basin2
  Измијте basin3

  упатство за инсталација

  упатство за инсталација

  Заеднички алатки за инсталација

  c5aeb56c


 • Претходно:
 • Следно:

 • Добиете детални цени

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Добиете детални цени