SHANGHAI Yixi боја челик MACHINERY CO., LTD

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

Треба помош? Бидете сигурни да ја посетите нашата поддршка форуми за одговори на вашите прашања!

Успешно-проект-дело

П: Дали сте трговско друштво или производителот?

A:. Шангај Yixi боја челик машини, Ltd е фабрика се наоѓа во Jinshan округ, Шангај, Кина

П: Дали имате различни дизајни или да користат различни материјали во различни клими?

А: Силен ветер регион: подобрување на внатрешната структура ветер отпор.

Студената регион: зголемување на дебелината на ѕидот, или да користите добар материјал за изолација, подобрување на структурата на анти-притисок.
На корозија регион: употреба отпорни на корозија материјал, или со боја анти-корозивен слој.

П: Може ли да ми даде попуст?

А: Општо земено, ние ќе ви даде на најконкурентна цена. Но, ако вашата цел е исклучително голема, ние ќе подготвиме да се зголеми попуст за долгорочна соработка.

П: Колку време е вашето време за испорака?

А: Општо земено, тоа е во рамките на 15-30 дена по добијат депозит и конечниот цртање, дефинитивно според количината и куќа дизајн.

П: Како да се инсталира откако ќе ги купите?

А: Ние ќе обезбеди Упатство за инсталација и видео за вашиот референца.

П: Која е вашата смисла на исплата?

A: исплата <= 5000USD, 100% T / T во однапред. Плаќање> 5000USD, 30% T / T во однапред, 70% T / T биланс пред пратката.

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

Добиете детални цени